LECZENIE DZIECI

Dla mniejszych pacjentów

Stomatologia dziecięca koncentruje się na leczeniu zachowawczym Pacjentów w wieku rozwojowym. Specjalizujemy się w profilaktyce, diagnostyce oraz bezbolesnym leczeniu schorzeń jamy ustnej, z którymi borykają się najmłodsi Pacjenci.

Codzienna higiena jamy ustnej jest niezbędna w utrzymaniu mocnych zębów Twojej pociechy. Nie obejdzie się jednak bez pomocy specjalisty. Zdrowe zęby mleczne warunkują zdrowie zębów stałych. Próchnica jest chorobą bakteryjną i przenosi się szczególnie z chorych zębów mlecznych na nowe zęby stałe, które pojawiają się już ok. 6. roku życia. Najbardziej narażone na próchnicę są zęby, które dopiero co wyrosły.

W ramach leczenia najmłodszych Pacjentów, wykonujemy:

  • lakowanie zębów (wypełnianie bruzd zębów trzonowych i przedtrzonowych lakiem szczelinowym, w celu zminimalizowania ryzyka rozwoju próchnicy),
  • lakierowanie zębów (powlekanie zębów preparatem fluorowym, w celu wzmocnienia odporności zębów na próchnicę),

Priorytetem stomatologii dziecięcej jest bezbolesny przebieg leczenia. Lęk często
towarzyszy najmłodszym w trakcie pierwszych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Stąd tak ważna jest wizyta adaptacyjna, podczas której dziecko ma okazję poznać zarówno swojego lekarza, jak i podstawowe narzędzia stomatologiczne. Nie bez znaczenia jest również wykorzystywanie nowoczesnych metod leczenia dzieci, opartych o m.in. kolorowe wypełnienia czy bezbolesne znieczulenia aparatem The Wand Plus.
Dzieci boją się tego, co nieznane, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby w naszym gabinecie poczuły się swobodnie i komfortowo. Dzięki temu każda kolejna wizyta będzie kojarzyć się z dobrą zabawą i przygodą, którą warto kontynuować.

leczenie_dzieci_nowe