Korekta ustawienia uzębienia

Aparaty ortodontyczne nie tylko korygują nieprawidłowo ustawione zęby, ale także poprawiają funkcje żucia pokarmów, a co za tym idzie – umożliwiają poprawę jakości życia ludzi w każdym wieku.

W zależności od predyspozycji pacjenta oraz zaleceń lekarza ortodonty stosowane są różne rodzaje aparatów stałych:

  • aparaty metalowe – najpopularniejszy rodzaj stałych aparatów ortodontycznych, wybierany przez pacjentów ze względu na stosunkowo niską cenę,
  • aparaty lingwalne (estetyczne) – stałe, umieszczane po wewnętrznej stronie łuku zębowego pozwalają na swobodny uśmiech (żaden z elementów aparatu nie jest widoczny dla otoczenia).

Wady zgryzu u dzieci (do 12. Roku życia) leczymy głównie za pomocą aparatów ruchomych, natomiast u młodzieży za pomocą aparatów stałych. Czas leczenia aparatem obejmuje najczęściej okres ok. 2 lat.

Najważniejsze w czasie trwania leczenia są regularne wizyty kontrolne, podczas których zmieniane są łuki ortodontyczne. Lekarz ortodonta sprawdza podczas nich postępy leczenia oraz higienę jamy ustnej.

LECZENIE ESTETYCZNE – METAMORFOZY UŚMIECHU

Jeśli marzysz o pięknym uśmiechu bez defektów Stomatologia Mikołajczyk wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Dysponujemy najnowocześniejszymi rozwiązaniami, które pomagają w uzyskaniu idealnego i białego uśmiechu. Można tego dokonać decydując się na indywidualnie dopasowanie rozwiązania:

Na czym polega leczenie estetyczne?

Nowoczesna protetyka stomatologiczna pozwala przywrócić uśmiechowi pełnię blasku, zębom zaś prawidłową, maksymalnie zbliżoną do naturalnej funkcjonalność. Protetyka zajmuje się odtworzeniem fragmentu pojedynczego zęba, uzupełnienie jednego, kilku lub wszystkich zębów. W zakresie prac protetycznych Stomatologia Mikołajczyk oferuje pełen zakres usług wysokiej jakości:

  • licówki – ultracienkie nakładki porcelanowe, które przykleja się na  przednie powierzchnie zębów, wykonane indywidualnie dla każdego pacjenta, maskują niedoskonałości zębów.
  • korony – wykonane z ceramiki dentystycznej na trwałej podbudowie wzmacniają martwe zęby, przywracają kolor identyczny jak naturalne uzębienie, a także korygują kształt uzębienia,
  • mosty – uzupełnienie, które wykonuje się w celu rekonstrukcji brakującego zęba ewentualnie kilku zębów,
  • inlay/onlay/overlay –w przypadku dużych ubytków, gdzie zniszczenie zęba przekracza ok. 30-40 % ilości tkanek, oferujemy kosmetyczne wypełnienia zęba z porcelany lub wkładu kompozytowego wykonanego w laboratorium techniki dentystycznej, a następnie wklejenia go w miejsce ubytku do zęba.

protezy akrylowe – rodzaj uzupełnienia protetycznego odbudowującego braki zębowe, gdzie zarówno płyta, jak i zęby protezy wykonane są z akrylu oraz protezy szkieletowe – protezy uzupełniające częściowe braki w uzębieniu, które z różnych przyczyn nie kwalifikuje się pod uzupełnienia mostami.

Wybielanie zębów

Pacjentom chcącym cieszyć się śnieżnobiałym, naturalnie pięknym uśmiechem polecamy:

  • wybielanie nakładkowe – zabieg wybielania wykonywany jest przez pacjenta w domu (ok. 8-10 sesji, każda po ok. 4 godz.), poprzez zastosowanie indywidualnie przygotowanych przez technika dentystę, nakładek na zęby do których aplikuje się żel,
  • wybielanie lampą Beyond – wykonywane jest przez lekarza w gabinecie i polega na aplikacji żelu wybielającego na powierzchnię zębów oraz następnie naświetlaniu ich światłem. W efekcie już po kilkudziesięciu minutach pacjent może cieszyć się pięknym, lśniącym i białym uśmiechem. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu wybielania jest: ciąża, karmienie piersią oraz zapalenie dziąseł.